زمانی که فعالیتی را آغاز می کنید باید به فرک شهرت و شناسایی ان باشید بهترین راه ایجاد نام و برند برای فعالیت است . انتخاب نام برند مناسب برای فعالیت و کسب و کار اهمیت ویژه ای دارد و سوددهی بسیار زیادی را به همراه دارد ممکن است که این سوال برای شما ایجاد شود که اسم برند چگونه انتخاب می شود؟ در این مقاله توضیحات لازمه داده شده است با ما همراه باشید :

زمانی که برای نوع فعالیت خود نام و نشانی برندی انتخاب می شود اگر بد باشد نمی تواند شما را به اهداف شغلی که در نظر دارید برساند زیرا هرچه خسته کننده تر و تکراری تر باشد گیرایی کمتری دارد و سبب رکود می شود . اما در صورتی که در انتخاب برند دقت شود و بررسی های زیادی انجام دهید می توانید قدرتمند تر وارد بازار و عموم شوید و موفقیت زیادی کسب نمایید .  بیشتر باید از نظر مشتری و دیگران به نوع برند خود نگاه کنید و از برند هایی که خسته کننده می باشد پرهیز کنید .برای داشتن سوددهی بالا و رونق بیشتر باید نوع برند و برندسازی خود را قدرتمند کنید و با اهداف و مدیریت دقیقی وارد بازار شوید .

ایجاد اسم برند

پیدا کردن و انتخاب نامی که مناسب فعالیت باشد کاری بسیار سخت است در ابتدا باید همانند فرزندان نوپا رفتار نمود و سپس بعد از گذاشتن مدت زمانی بتوان به قدرت و هدف کاری رسیدنامگذاری برند به تجارتی بزرگ تبدیل شده است .

جهت مطالعه بیشتر در مورد مراحل ثبت برند می توانید به مقاله آن مراجعه نمایید .

داشتن یک اسم برند خوب چه ا��زشی دارد؟

زمانی که برندی انتخاب می نمایید ارزش زیادی را دارا می باشد ، زیرا رشد می کند و ثابت نمی ماند و زمان بقای آن بیشتر خواهد شد . بعضی از اسامی هزینه های زیادی را در بر دارندو برخی هزینه های کمتری را به خود اختصاص داده می شود . یکی از برندهای معروفی که امروزه بیشتر بر روی زبان ها می باشد شرکت NIKE می باشد ، NIKE به زبان یونانی به معنی پیروزی می باشد . این نام با ایده یکی از همکاران شرکت انتخاب گردید و به سرعت توانست پیشرفت نماید .

وقتی توانستید برندی مناسب و زیبایی را انتخاب نمایید دیگر از چالش خارج شده اید و می توانید با ایده های خود و پرسنل خود شروع کنید . اگر بودجه لازم را دارید با سپردن کار به دیگران دغدغه کمتری خواهید داشت و شاید این یک سرمایه گذاری مناسب باشد. باید به یاد داشته باشید که بقا و سود رسانی نام برندتان ممکن است سال ها ادامه داشته باشد.

هر برندی باید ویژگی های داشته باشد می توانید اطلاعات خود را در مورد ویژگی های یک برند خوب تکمیل نمایید.

با این حال چه قصد داشته باشید که فرآیند انتخاب نام را برون سپاری کنید و چه خود آن را انتخاب کنید، می توانید کار را با تمرین ساده زیر شروع کنید :

در ابتدا بدانید که چه کسی تصمیم گیرنده است آیا یک نفر و یا یک تیم . باید کلیه ضوابط و قوانین را در نظر بگیرید . در ابتدا باید بدانید چه نوع برندی را برای فعالیت انتخاب نموده اید و اینکه چه دوره ای را برای آن در نظر گرفته اید که می توانید از آن استفاده نمایید . آیا تصمیم دارید این نام فقط در داخل کشور استفاده نمایید یا در سطح جهانی فعالیت می نمایید .

گروه وکلای آراکس مجری تخصصی در امور ثبت برند 

مخاطبان و مراجعه کننده شما چه اشخاصی هستند ؟ رقبای شما چه اشخاصی و یا شرکت هایی هستند و....

یک نام مناسب باید کاملا رسا و توصیف کننده باشد یا مبهم و هیجانی؟

سلیقه عموم مردم نام های مبهم و مهیج می باشد . زیرا برای برند وجه تمایزی ایجاد می کند.هر موردی می تواند در جایگاه خود منحصر به فرد باشد.

یک نام مبهم و نا آشنا می تواند یک برند موفق باشد :

اپل، نایک ای، گوگل و یاهو را که شرکت های نامدار و موفقی می باشند را در نظر بگیرید. همه ی آن ها در نخست شرکت هایی کوچک بودند. می بینیم که نام های توصیفی و لفظی هم در بعضی شرایط می توانند موفق باشند. در حالت کلی درمورد این چنین  نام ها باید دقت بیشتری به خرج دهید زیرا  به راحتی می توان از ان ها  کپی برداری و تقلید انجام داد  و خریدار به علت  این که نام ها شبیه هم هستند دچار اشتباه خواهند شد.

 اگر برای برندینگ خود سرمایه  بالایی را در نظر گرفته اید، می توانید از تاثیر بد یک نام برند خسته کننده و کلی به کمک مکمل های دیگر در امان باشید. به عنوان مثال Southwest Airlines را در نظر داشته باشید، تبلیغات بی عیب و خلاقانه آن ها از یک نام تکراری یک برند فوق العاده ساخت. با این حال بسیاری از شرکت ها توانایی مالی Southwest را برای فراهم ساختن  بودجه ی تبلیغات رسانه ای ندارند و نمی توانند آژانس تبلیغاتی فوق العاده ای همچون GSDM را استخدام کنند.

نام های کلی و بی معنی:

اسم های نا مفهومی  مانند  فناوری های نوین، راه گشایان دیجیتال و مانند این ها. چنین نام هایی شما را به زحمت بیشتری می اندازد  تا بتوانید برندی را خلق کنید. این چنین نام های بی دست و پا به ��حتمال زیادی  در دریایی از مشابهت های اسمی غرق خواهند شد. استفاده نمودن از چنین نام هایی در بسته های کالایی مصرف کنندگان که امروزه در حال گسترش هستند نیز به فراوانی قابل رویت می باشد. به ویژه که برچسب های تقلید شده به وسیله  خرده فروش ها به صورت گسترده ای رونق یافته اند. دراین  چنین وضعیتی یک نام متفاوت می تواند یک نقطه توانایی  جهت  کسب و کار شما باشد.

اسم های تقلیدی :

نام هایی که از نام رقبا یا برند های بزرگ تقلید شده  باشند ارزشی نخواهند داشت.

اسم برند ی که تلفظ آن ها دشوار است :

نام برند شما باید به گونه ای انتخاب شود که مردم بتوانند به راحتی آن را تلفظ کنند.

هر مسیری را  که انتخاب می کنید، چه سپردن کار به یک شرکت فعال در این راستا، چه مشاوره گرفتن از یک متخصص مبتکر، سپردن کار به اعضای شرکت خود و تبدیل آن به یک پروژه درون سازمانی، چه کمک گرفتن از غریبه ها به صورت  یک مسابقه نام گذاری و یا آمیزه  از همه این روش ها، شما فهرست  بلندبالایی از گزینه های ممکن ساخته اید. خب، حال چه کار باید کرد؟

سوال های بزرگتری در راه است:

اثر گذاری  نام انتخابی شما در جایگاهی که برندتان در بازار خواهد یافت  را نمی توان ندید گرفت . آیا مفهوم یا وابستگی منفی درباره ی این نام در بازار کار شما وجود دارد؟ آیا  از این نام قبلا استفاده نشده است؟ در مکان های  دیگر یا در فضای وب چطور؟

بعد از این که فهرست خود را به چند مورد خلاصه نمودید ، می توانید گروهی را با تمرکز به تعامل  های افراد به نام انتخابی به وجود آورید و آن را مورد بررسی قرار دهید. یا اینکه مطالعه قابل تحقیق و بررسی  برای اندازه گرفتن مقبولیت، خوشایندی یا تداعی معنی نام های احتمالی ترتیب دهید.برای بررسی  اسم هایی که در نظر دارید راه حلی جادویی وجود ندارد. در واقع گاهی بررسی و تحقیق  بیش از اندازه، تنها تصمیم ها را به تاخیر می اندازد و شما را خیلی  خسته خواهد کرد.شایان ذکر است که شما می توانید با افرادی که تجربه کافی دارند و مورد قبول شما هستند مشورت کنید و به سخنان آن ها گوش کنید چندین تست کوچکی را انجام دهید به احساس قلبی خود گوش کنید و تصمیم نهایی خود را بگیرید.

انتخاب اسم خاص برای برند کار بسیار مشکلی نیست مقاله اسامی خاص برای برند را مطالعه و اطلاعات خود را تکمیل نمایید.

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس برای راحتی شما مشتریان عزیز راه اندازی گردید.

آخرین نظرات کاربران

 • علی رسولی

  با سپاس فراوان از ثبت برند اینجانب.

 • سعید تقی زاده

  ممنون بخاطر پیگیری خوب پرسنل آراکس. 

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج
 • ثبت تغییرات شرکت در کرج​
 • ثبت علامت در کرج
 • ثبت موسسه در کرج
 • ثبت طرح صنعتی در کرج
 • تشکیل پرونده مالیاتی کرج
 • ثبت اختراع در کرج
 • اخذ کد اقتصادی در کرج
 • اخذ جواز تاسیس در کرج
 • گواهی ارزش افزوده در کرج
 • پروانه بهره برداری در کرج