فرآیندی که بتوان جایگاه احساسی و عاطفی یک محصول و یاخدمات را افزایش دهیم و آن را به صورت خاص و ویژه نمایان سازیم ارزش آن نام را به مشتری نشان دهیم .  

پیام ها و گزارش های رسانه ها برند را قوی تر می سازد . بدین صورت که هر چقدر که این پیام ها مطلوب تر و بسیار باشد آن نام تجاری بیشتر قوی تر می شود . برندینگ چیزی فراتر از یک نام و یا یک لوگو خاص برای محصول و یا خدمات می باشد . در واقع برندینگ یک نام و نشان را برای محصول و یا خدمات است برندینگ مسیری می باشد  که  توسط  آن مشتریان، محصولات و خدمات یک شرکت را دریافت و تجربه می کنند و آن را به صورت همیشگی و جاودانه به ذهن خود می سپارند.

امروزه در دنیایی هستیم که تولید کنندگان و همچنین تبلیغات گسترده آن ها به صورتی شده است که ذهن همه مخاطبان را به خود جلب کرده است . نکته مهمی وجود دارد و آن این است که برندسازی این توانایی را دارد تا بتواند وجه تمایز و جاودانه شدن نام تجاری را گسترش دهد.بعد از این پروسه دیگر نام تجاری مستلزم تبلیغات نمی باشد تا بتواند در خاطر مشتریان جاودان و ماندگار شود.

گروه وکلای آراکس پیشرو در امر ثبت برند و ثبت علامت تجاری

در صورتی که برند  دربرگیرنده ی نام یک سازمان و فعالیت های آن باشد، این امکان فراهم می شود تا  برندسازی  بتواند میزان وفاداری مشتریان را گسترش دهد  و به تبلیغات و بازاریابی  و فروش آن موسسه کمک نماید. از دیگر فواید برندسازیمی توان به  تولید ثروت و درآمد بیشتر اشاره نمود. در صورتی که  در موقیعت بحران اقتصادی هم مشتریان باز هم به سراغ نام مورد اعتماد خود می روند. شایان ذکر است  برندی که دارای زور و قدرت می باشد می تواند سبب گسترش فعالیت های سازمان و  دل آگاهی کارکنان سازمان باشد. به بیانی  دیگر سرمایه گذاری در خلق و گسترش برند سازمان به صورت  غیرمستقیم از سوی افزایش نوآوری‌ها در سازمان سبب  بالا رفتن  درآمدهای آن می شود. علی الخصوص در شرایطی همانند  شرایط نا بسامان بازار که نوآفرینی  تنها راه پایندگی  می باشد.

آگاهی مشتری از وجود و حضور یک نام تجاری در برندسازی اولین گام  تبلیغاتی می باشد و پس از آن نوبت به خلق درک در ذهن مشتری می رسد. در این مرحله نام تجاری از فعالیت ها و محصولاتش و کلیه ی آن چیزی که هست به مشتری اطلاعات می دهد. مرحله اعتماد سازی پس از این شناخت  شروع  می شود شایان ذکر است  کلیه ی استمرارهای  تبلیغاتی و فعالیت ها و اعتبار  سازمانی ارائه شده بر اساس خلق اعتماد می باشد. بعد از آفرینش اعتماد، خلق وابستگی در مشتری نسبت به آن برند مرحله ی بعدی می باشد به صورتی که مشتری از برند دیگری نمی تواند استفاده کند. اما آخرین مرحله ای که همیشه باید به خاطر داشت حفظ نمودن اعتبار و روز افزونی آن می باشد. کلیه ی آن چه در برندینگ ساخته می شود به واسطه یک برنامه دراز مدت باید نگهداری شود  و به صورت جاودانه افزایش یابد.

برای داشتن یک برند موفق باید نکات ذیل را مورد توجه قرار د اد:

 • تحقیقات بازاریابی صورت بگیرد.
 • بر یک ارزش منحصر به‌ فرد تمرکز کند.
 • انتخاب نام مناسب برای انتقال پیام برند انتخاب نمایند.
 •  رابطه احساسی برند با مشتری ایجاد شود.
 •  رابطه ای  همیشکی و جاودانه  با مشتری خلق نماید.

بسیاری از صاحبان کسب و کار، برندینگ یا همان مراحل برند کردن یک نام تجاری را مقوله‌ی پیچیده‌ای می‌دانند. برای تبدیل یک نشان تجاری به یک برند مشهور توجه به ۷ نکته ضروری است که عبارتند از:

مراحل برندینگ

قابل اعتماد بودن: داشتن تبلیغاتی که به صورت درست ودور از فریب کاری باشد سبب جلب نمودن اعتماد در بازار هدف می‌شود. این سخن بدین معنا می باشد که اگر  صداقت داشته باشید  مخاطبان به شما اعتماد می کنند  و  به این ترتیب هویت کسب و کارتان حفظ  می شود. به طور همیشگی اهداف کسب و کارتان را به خاطر داشته باشید و سعی نمایید که از آن اهداف اجتناب نکنید.

خلاقیت داشته باشید: سعی نکنید از  دیگر شرکت تقلید کنید. در طراحی نام و لوگو برای محصولات خود خلاقیت داشته باشید .در صورتی که شما از شرکت های دیگر تقلید کنید  به مخاطبان  خود نشان می‌دهید که نوآوری، محصول یا خدمات جدیدی برای ارائه ندارید. برای آن که  با خلاقیت خود در طراحی برند تجاری، محصولات و حتی نوع بسته‌بندی محصول  موفق شوید باید به رقبا نشان دهید که علامت تجاری شما منحصر به فرد می باشد.

حل‌کننده مشکلات باشید: همواره  باید این موضوع را به خاطر داشته باشید که بازار هدف بیشتر به دنبال برطرف سازی  مشکلات است تا محصول جدید. بنابراین باید در ارائه محصول یا خدمات به صورتی عمل کنید که محصول جدید برطرف کننده مشکلی باشد یعنی  بتواند مشکلی را حل نماید. در حقیقت چنانچه محصول شما بتواند مشکل مهمی را حل کند در ذهن مخاطبان به راحتی و اسانی  ثبت می‌شود.

برای مشتریان جذاب باشید: اگر قصد دارید  برای مشتریان خودتان جذاب باشید باید از این موضوع مطمئن شوید که محصول شما خدماتی با ارزش دارد.این نکته را همیشه در خاطرتان داشته باشید که  طراحی‌های پر زرق و برق سبب جذابیت محصول نزد مخاطبان نمی‌شود، بلکه آن چیزی که  می‌تواند همیشه برای مشتریان جذابیت داشته باشد خدمات محصول است می باشد. بهترین روش این است که  از طریق احساسات می توانیم مشتری را متقاعد کنیم. با داشتن نام تجاری روشن و خلق  احساسات مخاطب نسبت به نام تجاری، می‌توانیم فعالیت برندینگ موفقی داشته باشیم.

عمل به تعهدات: عمل به تعهد‌ها و ضمانت‌هایی که به مشتری می‌دهید، تنها چیزی که ارزش نام تجاری شما را حفظ می‌کند شایان ذکر  است که این ضمانت‌ها باید کاملا با برند تجاری و هدف شما مطابقت داشته باشد.

قرار نیست همه چیز باشید: این موضوع  صراحت دارد  که شما نمی‌توانید تمامی خدمات را به مشتریان خود ارائه دهید، بهتر است همیشه بر روی نقاط قوت شرکت خود تمرکزنمایید و سعی کنید به صورت همیشگی نقاط قوت خود را تقویت کنید. به‌عنوان مثال: اپل ماشین لباسشویی یا ماشین ظرفشویی نمی‌فروشد چرا که در این ‌کار عالی نیست و قرار هم نیست باشد اما به صورت همیشگی به عنوان  یک شرکت محبوب می باشد آن هم به این دلیل که بر روی نقاط قوت خود تمرکز می‌کند.

حضور همیشگی: برای برندینگ حرکتی آهسته و پیوسته داشته باشید و سعی نمایید همیشه در کنار مشتری و مخاطب حضور داشته باشید و از میدان  رقابت خارج نشوید. حتی زمانی که برند شما در اوج محبوبیت و مطلوبیت قرار دارد. هم چنین به منظور انجام هر اقدامی این نکته را در نظر داشته باشید  که آیا این اقدام با نام و فعالیت تجاری شما سازگاری دارد یا خیر.

فرم ارسال نظر

پاسخ دادن به :

با تشکر از ارسال نظر شما . پس از تایید انتشار خواهد یافت .
در فرم پر شده خطاهایی وجود دارد. لطفا آنها را بررسی کنید.
اعتبارسنجی فرم موفق بود!

سرعت و دقت بالا

پایین‌ترین‌ کارمزد و هزینه

همه جا در دسترس و پاسخگو

آخرین اخبار

 • 20 فروردین

  اصلاح ماده 4 آیین نامه اجرایی 13

  مبنی بر حداکثر استفاده از توان تولیدی و خدماتی در تامین نیازهای کشور و تقویت آنها در امر صادرات

 • 21 فروردین

  سامانه چت آنلاین

  چت آنلاین مجموعه حقوقی آراکس برای راحتی شما مشتریان عزیز راه اندازی گردید.

آخرین نظرات کاربران

 • علی رسولی

  با سپاس فراوان از ثبت برند اینجانب.

 • سعید تقی زاده

  ممنون بخاطر پیگیری خوب پرسنل آراکس. 

دسترسی سریع

 • ثبت شرکت در کرج 
 • ثبت برند در کرج
 • ثبت تغییرات شرکت در کرج​
 • ثبت علامت در کرج
 • ثبت موسسه در کرج
 • ثبت طرح صنعتی در کرج
 • تشکیل پرونده مالیاتی کرج
 • ثبت اختراع در کرج
 • اخذ کد اقتصادی در کرج
 • اخذ جواز تاسیس در کرج
 • گواهی ارزش افزوده در کرج
 • پروانه بهره برداری در کرج